Ogłoszenia parafialne

 13 VIII 2017


1.         We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia  NMP. Msze św.  o 8.00 i 11.00. Święcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

2.      W środę przypada 16 dzień miesiąca. Msza wieczorem zbiorowa. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jadwigi, naszej Patronki.

3.        W ciągu najbliższego tygodnia Msze św. w czwartek i piątek będą rano o g. 9.00.

4.         Kancelaria w czwartek będzie czynna od 9.30 – 10.00.

5.          Do 16 sierpnia w zakrystii są przyjmowane zapisy na naszą 148 Parafialną Pielgrzymkę na Góry św. Anny na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża św.  w dniach 15 – 17 września. Opłaty  za autobus 45 zł. Noclegi dla kobiet po 10 za 1 nocleg, a mężczyźni po 15 zł. Już dziś zachęcam do licznego udziału. Nie zostawiajmy też tej decyzji na sam koniec.

6.        W dniu 9 września br. tj. w sobotę, odbędzie się pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 11.00.

7.         Przychodząc na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim stroju (ramiona i kolana zakryte).

8. Sprzątanie kościoła: Świętoszowice: 19 VIII - Fiołek, Mitras, Janoszka, Gralla, Antoszkiewicz, Greiff, Stojak, Nardelli,  Król, Cebula, Suchanek.  Klucz u kościelnego. Nie zamykamy kościoła,  jeśli sprzątanie jest rano. Kto w danym dniu nie może to niech się zamieni, aby nikogo nie  brakowało.

9.      Bóg zapłać za Wasze dzisiejsze ofiary. Dziś jeszcze zbiórka specjalna na opał. W przyszłą niedzielę kolekta na nasz kościół.

 

Niech Bóg błogosławi w pracy i odpoczynku!              

Św. Jadwigo, módl się za nami!