Fundacja ISKIERKA jako organizacja pożytku publicznego w imieniu rodziców zwraca się z apelem o pomoc finansową.

 

Jakub Hazelbusz jest 3-letnim mieszkańcem Przezchlebia w województwie śląskim. W grudniu 2019 roku chłopiec zaczął uskarżać się na ból kolana i nóżki, później przestał chodzić - początkowo zdiagnozowano u niego zapalenie stawu biodrowego.

 

 

30 grudnia Kubuś trafił do szpitala w Tarnowskich Górach w podejrzeniem zapalenia płuc, jednak wykonane badanie USG uwidoczniło guzy w węźle chłonnym i na kręgosłupie.

 

Aktualnie chłopczyk jest pacjentem Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala, gdzie postawiono finalną diagnozę - Neuroblastoma IV stopnia.

Kubuś jest na początku swojej drogi do wyzdrowienia, ale już teraz lekarze mówią, że niezbędne będzie również leczenie przeciwciałami anty-GD2, by zwiększyć szansę na pokonanie nowotworu. Niestety ten ostatni etap nie jest refundowany i środki finansowe rodzice będą musieli pozyskać sami.

 

Kubuś bardzo lubi bawić się autkami, klockami, samolotami z bajki Super Wings. Chętnie spędza również czas na układaniu puzzli, kolorowaniu i oglądaniu bajek. Jednak najbardziej lubi bawić się ze swoimi braćmi - 5-letni Antosiem i 9-letnim Rafałem.

 

Łącząc nasze siły możemy pomóc Kubusiowi i jego rodzinie. Zachęcamy Państwa do wsparcia procesu leczenia chłopca poprzez dobrowolne darowizny lub podzielenie się 1% podatku. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

*Apel powstał w oparciu o dane z 27.01.2020r.

 

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:

67 1050 0099 6781 1000 1000 0934

lub

1% KRS 0000248546 cel szczegółowy: „Jakub HAZELBUSZ”

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Drodzy Parafianie. Z tego, co wiadomo o tym leczeniu jest to koszt ok. 1 miliona złotych. Wspomóżmy swomi ofiarami.